Jakość zdjęć

Każdy może na swojej stronie napisać "najlepsza jakość zdjęć" ale ważne jest co za tymi słowami w praktyce idzie. bardzo często nie ma żadnego uzasadnienia. Równie dobrze możesz stwierdzić "jestem najmądrzejszym człowiek w Polsce".  O jakości zdjęć decyduje bardzo dużo czynników ale po stronie laboratorium fotograficznego jest kilka poniższych.

Rodzaj stosowanego papieru fotograficznego

Na rynku są dostępne niższej klasy tanie papiery fotograficzne do minilabów dedykowane do tanich zdjęć amatorskich.  Z drugiej strony są dostępne dużo droższe papiery przeznaczone do zdjęć profesjonalistów. Często w tej grupie występują jeszcze rodzaje przeznaczone do ukierunkowanych  zastosowań np.  papier Kodak Portra Endura, papier Kodak Ultra Endura, papier Kodak Professional Endura Premier

Nowoczesność minilaba

Producenci minilabów wraz z wypuszczaną kolejną serią wprowadzali kolejne usprawnienia, coraz to nowocześniejsze rozwiązania techniczne, coraz lepszy software (tak jak w lustrzankach). Tak więc nowe minilaby Noritsu serii 37xx czy 38xx są w stanie zapewnić wyższą jakość niż minilaby z przed 10 lat.

Optymalna chemia fotograficzna

Optymalna chemia fotograficzna z pewnością nie jest tożsama z najtańszą chemią fotograficzną. Chemia powinna być przede wszystkim dostosowana do wielkości przerobu w minilabie. Ponadto najtańszy samochód nigdy nie będzie najlepszym samochodem !

Monitoring jakości zdjęć

Obejmuje on monitoring obróbki fotograficznej przy użyciu stripów kontrolnych, monitoring układu naświetlania na poziomie minilaba i zdjęć testowych, okresowa aktualizacja profilii ICC.

Ostatni wyścig w obniżaniu cen wywoływania zdjęć jest odwrotnie proporcjonalny do faktycznej jakości. Jeśli oczekujesz dobrej jakości zdjęć to szukaj jej w ofertach o wyższych cenach

 

 

Script logo