Fotoalbum na dzień ojca

Byłabym zainteresowana fotoalbumem z projektem. Miałby to być prezent na dzień ojca. Zależałoby mi jednak aby na pierwszy rzut oka książka nie wyglądała jak typowy fotoalbum czy też fotoksiążka. Myślałam zatem o czarnej okładce z samym napisem. W środku zdjęcia, w dobrej jakości, np na czarnych kartach, w jakimś fajnym projekcie, z np. białymi napisami. Czy podjęlibyście się Państwo takiego projektu?

W przypadku fotoalbumów 30x30 typowa średnia ilość zdjęć na stronie  wynosi 3,5. Przy 30 zdjęciach fotoalbum miałby więc ok. 9 kartek (18 stron). Oczywiście niektórzy klienci życzą sobie 1 lub 2 zdjęcia na stronie wtedy ilość stron się zwiększa. Abym mógł określić cenę potrzebuję wiedzieć jaki wybiera Pani wzór okładki. Jeśli chodzi o termin, to możemy spróbować zmieścić się w wyznaczonym terminie ( 23 czerwca) ale nie mogę dać 100% gwarancji. Może się zdarzyć 2-3 dniowe spóźnienie. Musiałbym też jutro najpóźniej otrzymać zdjęcia.

 

Ok, co do terminu mozemy tak przyjąć gdyż jeżeli opóźni się realizacja o 2-3 dni - nie będzie tragedii :) Jeżeli chodzi o okładkę podoba mi się wzór T41 w rozmiarze 30x30

Oczywiście miejsce zdjęcia w okładce T41 może zostać zastąpione skórą.
Jeśli chodzi o umieszczenie napisu to oferujemy dwa rozwiązania:


1/ napis grawerowany laserowo, kolor napisu wynika z koloru podłoża skóry (proszę zobaczyć próbkę koloru SC13 na stronie http://www.foto-projekt.com.pl/?fotoalbum . Koszt wykonania takiego
napisu to 20 zł.

2/ napis wytłaczany stemplem stalowym. Stempel wykonywany jest indywidualnie zgodnie z zaprojektowanym napisem. Koszt wykonania stempla wynosi 80 zł.
Ponieważ proponowany napis jest stosunkowo długi można go umieścić w dwóch rzędach (będzie też lepiej wyglądać w okienku T41). Wytłoczony napis możemy posrebrzyć.

Przy czarnych tłach stosuje się specjalne czarne kartki tak aby patrząc z boku nie było widać białej powierzchni boku albumu. Kartki te znacznie zwiększają koszt i sprowadzamy je na indywidualne pod zamówienie klienta. Proponuję metodę zastępczą a mianowicie posrebrzenie boku kartek albumu. Kolor srebrny dobrze pasuje do czarnego. Koszt srebrzenia to 20 zł.

Stosujemy standardowo 2 grubości kartek:
0,6 mm odpowiada gramaturze papieru 390 g/m2
0,9 mm odpowiada gramaturze papieru 460 g/m2

Są jeszcze dostępne grubsze kartki ale z uwagi na cenę oferujemy je tylko na indywidualne zamówienie i przy dłuższym czasie realizacji.


Zdjęcia rozkładówek fotoalbumów wykonywane są na profesjonalnym papierze Fuji DPII. Powierzchnia może być półmatowa lub jedwabista (w standardowej cenie). Dostępna jest też matowa velvet o bardzo ładnej fakturze i delikatna w dotyku ale w takim przypadku koszt fotoalbumu zwiększyłby się o 110 zł.
Zazwyczaj umieszczamy 2-3 rozkładówki na tym papierze co zdecydowanie mniej podwyższa koszt. W taki przypadku tematyka zdjęć danej rozkładówki powinna pasować do "charakteru" tego papieru.

Fotoalbum:
- z kartkami o grubości 0,6 mm
- z 9 rozkładówkami (18 stronami)
- w formacie 30x30
- z wzorem okładki T41
- z wytłoczonym napisem
- posrebrzonem bokiem kartek
- przesyłką kurierską
Kosztowałby 438 zł

Fotoalbum:
- z kartkami o grubości 0,9 mm
- z 9 rozkładówkami (18 stronami)
- w formacie 30x30
- z wzorem okładki T41
- z wytłoczonym napisem
- posrebrzonem bokiem kartek
- przesyłką kurierską
Kosztowałby 477 zł

Jeżeli powyższe ceny okazałyby się zbyt wysokie to można je obniżyć wykonując napis grawerem laserowym i z zastępując czarną skórę naturalną eko-skórą (czarna błyszcząca lub matowa).

Opcja druga jest ok. Jedynie chciałabym aby wytłoczony napis był biały, a nie srebrny - czy byłaby taka możliwość? I wówczas pewnie białe krawędzie kartek tez by lepiej pasowały niz srebrne? Rogi kartek zaokrąglone jeżeli jest taka możliwość i zdjęcia wówczas w tym półmacie czy jedwabiste?

Niestety nie stosujemy białego wypełnienia napisu stempla. Wynika to z przyczyn technicznych a także zbyt duży kontrast pomiędzy czernia i bielą nie był pozytywnie oceniany. Zaniechaliśmy więc dalszych prób. Dostępne kolory to: srebrny, złoty, brązowy i czarny. Połączenie czarnego ze srebrnym bardzo dobrze i elegancko wygląda.

Zaokrąglenie narożników kartek albumu oczywiście jest możliwe. Powierzchnia półmatowa jest typowa dla zdjęć fotograficznych. Wygląda dobrze ale nie wyjątkowo. Powierzchnia jedwabista jest bardziej unikatowa i z tego powodu chętnie stosowana w fotoalbumach ślubnych. Dodatkowo zapewnia lepszą ochronę przed odciskami palców pozostawianymi w trakcie oglądania. Sugeruję powierzchnię jedwabistą.

 

Script logo